Anasayfa
Site Haritası
Bize Ulaşın
Bilgi Bankası
 
 
Asit yağmurlarına ve atmosferik ısınmaya yol açmayan, CO2 emisyonu olmayan, oksijeni tüketmeyen, radyoaktif etkisi olmayan, doğal bitki örtüsü ve insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan Rüzgar Enerjisi Santralleri enerji üretiminde en çevreci modellerin başında gelmektedir.
Bizden Haberler
Tobb Enerji Meclisi Seçimleri Yapıldı
 
Earth Wind & Tyre
 
Polat Enerji COO'su Gökmen Topuz, İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından beşincisi düzenlenen Enerji Yönetimi ve Politikaları Çalıştayı'nda konuşmacı olarak yer aldı.
 
Samurlu RES'e MIDSEFF'ten Ödül
 
Polat Enerji'den Geleceğe Yatırım
 

Rüzgâr enerjisi, yenilenebilir enerji kaynakları arasında Türkiye'de gelişmeye en açık olanıdır. Türkiye 48 GW’lık (38 GW kara ve 10 GW deniz) rüzgar potansiyeli ile birçok Avrupa ülkesinden daha yüksek bir potansiyele sahip olmasına rağmen rüzgar kurulu gücümüz bu ülkelerin çok gerisinde kalmaktadır. 2015 sonu itibariyle, Türkiye rüzgar enerjisi kurulu gücü 4,498 MW’tır ve toplam kurulu güç içindeki payı %6’dır.

Elektrik Enerjisi Piyasası ve Arz Güvenliği Strateji Belgesi’ne göre yenilenebilir enerji kaynaklarına ilişkin temel hedef, bu kaynakların elektrik enerjisi üretimi içindeki payının 2023 yılında en az %30 düzeyinde olmasının sağlanmasıdır. Bu hedef doğrultusunda rüzgar enerjisi kurulu gücümüzün 2023 yılına kadar 20.000 MW olması hedeflenmiştir.

 
Rüzgar Enerjisi Kurulu Gücü 
Polat Enerji © 2008