Anasayfa
Site Haritası
Bize Ulaşın
Basın Odası
 
 
Firmamızla ilgili haberleri aşağıdan takip edebilirsiniz.
Bizden Haberler
Tobb Enerji Meclisi Seçimleri Yapıldı
 
Earth Wind & Tyre
 
Polat Enerji COO'su Gökmen Topuz, İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından beşincisi düzenlenen Enerji Yönetimi ve Politikaları Çalıştayı'nda konuşmacı olarak yer aldı.
 
Samurlu RES'e MIDSEFF'ten Ödül
 
Polat Enerji'den Geleceğe Yatırım
 
Tüm Haberler
Sunset yeşillendi, % 15 indirim aldı 14-05-2010

Sunset yeşillendi, % 15 indirim aldı

Sunset restoranın sahibi Barış Tansever, elektrik ihtiyacını rüzgâr enerjisiyle karşılayacaklarını belirterek, "Rüzgâr hem hesaplı, hem de çevreci" dedi

İş dünyası tarafından tercih edilen, suşileriyle ünlenen Sunset restoran, temiz enerjiyle yemek yapmaya başladı. Sunset restoranın sahibi Barış Tansever, 16'ncı yılı doldurduklarını ve artan çevresel sorunlara dikkat çekmek istediklerini belirterek, "Enerjimizi yenilenebilir enerji olan rüzgâr santralından alacağız. Diğerlerine göre daha pahalı ama soyut söylemler yerine elimizi taşın altına koyuyoruz" dedi. Tansever, tüm yıl elektrik ihtiyaçlarını Polat Enerji'den karşılayacaklarını ifade ederek, "Kömür veya doğalgazla üretim yapan santrallerden enerji satın alsaydık yüzde 30 daha az para ödeyecektik. Devletten alsaydık yüzde 15 daha fazla ödeyecektik. Aylık 10 bin lira TEDAŞ'a veriyorduk. Yenilenebilir enerji satın alarak 8 bin 500 lira vereceğiz" dedi. ?Menüye yazacağız' Tansever, "Bunu sosyal sorumluluk olarak yaptık. Sunset yılda 75 bin işadamı ve işkadınının geldiği bir restoran. Biz toplumsal çevre bilincini artırmak için bunu yaptık" diye konuştu. Turizm işletme tesisleri arasında temiz enerjiye başvuran ilk kurum olduklarını kaydeden Tansever şunları söyledi: "Menülerimize yemeklerimizin temiz enerjiyle yapıldığını yazacağız. Elektriği Polat Enerji'den almamızın nedeni, onların sadece yenilenebilir enerjiden elektrik üretmeleri. İhtiyacımız olan elektrik enerjisini tamamen yenilenebilir enerjiden tedarik edeceğimizi taahhüt ettik." Polat Enerji de şu anda faliyette olan 100 megavat kurulu rüzgâr gücünü 2011 yılı sonunda 250 megavata taşıyarak Türkiye'ye yılda 700 milyon kilovatsaat temiz enerji sunmayı hedefliyor.

MİLLİYET - 14 Mayıs 2010 - NEVİN DONATPolat Enerji © 2008