Ödüllerimiz Geri

"2011 Enerji Oscar Ödülleri" ICCI 2012'de Sahiplerini Buldu

Bu yıl ikinci kez düzenlenerek Türkiye’nin ve bölgenin en büyük uluslararası enerji etkinliği olan ICCI’nın kapsamını daha da genişleten Enerji Oscar Ödülleri, 26 Eylül 2012 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da gerçekleştirilen muhteşem törenle sahiplerini buldu.

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük enerji santrallerinin yarıştığı ICCI 2011 – Enerji Oscar Ödülleri törenine; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Hasan Köktaş ile pek çok özel ve kamu kurumunun üst düzey yöneticileri, enerji sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl verilen Enerji Oscar Ödülleri’ne bu yıl katılım da oldukça yoğun oldu. Türkiye enerji sektörüne yön veren 72 önemli şirketin başvuruda bulunduğu, başvurusu kabul edilen 57 şirketin değerlendirilmeye alındığı ICCI 2011 - Enerji Oscar Ödülleri’nde, tam 10 proje ödüle layık görüldü. Sektörün önemli yönetici ve bilim insanlarından oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirilen aday santraller, 2 ayrı kategoride yarıştı. Yenilenebilir Enerji Santralleri kategorisinde; Rüzgar Santralleri, Hidroelektrik Santralleri, Jeotermal Santralleri ile Biyokütle ve Atık Santralleri değerlendirilmeye alınırken, Termik Santraller kategorisinde; Doğalgaz Santralleri, Kömür Santralleri ve Atık Isı Santralleri olmak üzere toplam 7 proje değerlendirildi.

Jüri heyetinin belirlediği kriterlere uygun olan santraller arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda; Rüzgar Kategorisi’nde Polat Enerji San. ve Tic. A.Ş.’nin Soma Rüzgar Enerji Santrali’ne ‘Başarı Ödülü’ verilmesi uygun bulundu. Ödülü, Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan alan Polat Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat son derece mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.