Ödüllerimiz Geri

EDF Group Procurement Challenge 2017

EDF SA (Electricité de France, Société Anonyme) tarafından düzenlenen ve kendi bünyesinde yer alan, iştiraki olan kuruluşların, Satın alma ve Tedarik Yönetimi departmanları arasında gerçekleşen Tedarik Yönetimi Yarışmasında (The Group Procurement Challenge 2017), Polat Enerji Tedarik Departmanı ve EDF EN ortak projesi, ödül almaya hak kazanan 10 projeden biri oldu.

İşbirliği, dönüşüm ve performansın değerlendirildiği, en verimli projeleri belirlemek amacıyla düzenlenen ve bu kapsamda 46 adet proje başvurusu alan yarışmada, Polat Enerji – EDF EN ortak projesi; LİDAR* cihazının grup içi varlıkların değerlendirilmesi ve kaynakların verimli kullanılması (General mobilisation of the Lidar equipment assets) konusunda en başarılı proje olarak seçildi.

Proje kapsamında 2010 yılından beri Polat Enerji'nin bünyesinde bulunan Lidar cihazının grup içinde daha verimli kullanılabilmesi için EDF EN 'e satılabilmesi amacıyla bir çerçeve sözleşme hazırlanmış ve  iştiraklerin halihazırda sahip oldukları birçok ekipmanın grup şirketleri arasında kullanılabilmesine yönelik  uzun süreli uluslararası satın alma vizyonunun oluşturulması sağlanmıştır. EDF Grubu içerisinde yaratılan bu işbirliği ile ekonomik bir getiri sağlanarak “kazan kazan” durumu sağlanmıştır.


*Lidar (light detection and ranging) : Laser ışınları vasıtasıyla rüzgar kaynağını 200 metre yüksekliğe kadar ölçümleyebilen teknolojidir. Gerek yeni planlanan projelerde gerekse de operasyonel sahaların genişletilmesi sürecinde ölçüm direkleriyle beraber veya bazı durumlarda onlara alternatif olarak proje belirsizliğini düşürmek için kullanılmaktadır.